مجموعه زرین مغز شما را به خرید بهترین مغزیجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

آنچه در این مقاله می خوانید...

چگونگی تولید بادام ماماییمراکز فعال در تولید بادام ماماییایران رکوردار تولید بادام مامایی در دنیابادام مامایی یک محصول بی رقیب در تجارت بادامآشنایی با گریدهای مختلف بادام ماماییمراحل تولید بادام مامایی با  کیفیتمزیت های پخش بادام ماماییثبات بازار بادام به لطف مراکز اصلی پخش بادام ماماییمرکز تخصصی فروش بادام ماماییبادام مامایی چگونه صادر می شودرقابت تجار عرب با تجار هندی در خرید بادام ماماییصادرات بادام مامایی و فرازو نشیب های انعوامل تاثیر گذار بر قیمت بادام مامایی
مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

تاجران و گروهای تجاری مختلفی که به عنوان مرکز اصلی تولید ،فروش و صادرات بادام مامایی فعالیت دارند .با پرداختن به هریک از فرایندهای تجاری بادام مامایی ،نقش قابل توجهی را در ارتقایی جایگاه این محصول ،معرفی ان به کشورهای مختلف ،و عرضه ان در بازار های داخلی ایفا می کنند . در این مقاله سعی شده است که به تمامی فرایند های تجاری بادام مامایی و فراز نشیب های ان در هر مرحله پرداخته شود

شرکت زرین مغز را می توان یکی از مراکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی دانست که در تمام فرایندهای تجاری این محصول فعالیت میکند .

چگونگی تولید بادام مامایی

تولید از مهمترین مولفه های تجارت می باشد .اشنایی با چگونگی تولید بادام مامایی سبب توجه بیشتر در تولید و بررسی بهتر نقاط ضعف و قوت و ایجاد شرایط بهتر برای تولید می شود . بادام مامایی پس از کاشته شدن و طی کردن فرایند های رویش بعد از گذار چند ماهه اماده برداشت می شود .اما نکته قابل مهم در حصول تولید بادام مامایی ،برداشت یک محصول با کیفیت می باشد . اگر تولید کنندگان بادام مامایی محصول با کیفیتی در اختیار نداشته باشند . در تولید و عرضه ان نتیجه قابل قبولی حاصل نمی کنند .

برای تولید بادام مامایی با کیفیت کشاورزان باید با علوم کشاورزی نوین اشنایی داشته باشند . پیشرفت علم در سالهای اخیر تاثیر زیادی را در کشاورزی و ارتقای ان ایجاد کرده و باغداران بادام مامایی نیز باید با بهیر گیری از علم نوین کشاورزی در ارائه این محصول به تولیید کنندگان بادام مامایی، در این فراینذ نقش اثر گذاری داشته باشند .

کشاورزان باید برای افزایش سطح کشت این محصول و افزایش تولید بادام مامایی راه مقابله با سرما زدگی را بدانند . از انجایی که نهال بادام مامایی نسبت به سرما اسیب پذیر است ، دانستن این موضوع می تواند از کاهش تولید بادام مامایی جلوگیری کنند .

از گامهای موثر دیگر استفاده از کودهای مناسب و دفع افت به موقع باغات بادام مامایی ،استفاده از روش های هرس و ابیاری نوین در هنگام کم ابی می باشد .

اصلاح نهال و کاشت بادام با نهال اصلاح شده نیز می تواند سبب افزایش تولید بادام مامایی گردد . در چند سال اخیر با بهرگیری از کشاورزی نوین باغداران توانستند

پس از برداشت بادام مامایی،پوسته سبز اولیه ان جدا می گردد .سپس پوسته سنگی بادام مامایی برای جدا شدن وارد دستگاه سورتینگ می شود . در هنگام سورتینگ کردن بادام و جدا سازی پوست بادام مامایی ممکن است مغز ان نیز شکسته شود .

به مغز شکسته بادام مامایی ،لپه نیز می گویند که از لپه بادام مامایی در تولید انواع خوراکی ومصارف خام استفاده می گردد . شرکت زرین در فروش مغز شکسته بادام مامایی و لپه بادام بسیار فعال است.

فرایند شکستن پوست بادام توسط تولید کنندگان بادام مامایی صورت می گیرد . این فرایند توسط دستگاهای بادام شکن که هر کدام از این دستگاها فرایند خاصی برای شکستن پوست بادام انجام میدهند .پوست بادام مامایی نیز خواص های تجاری خود را دارد .و از ان در تولیدات محصولات مختلف در تجارت استفاده می گردد .به عنوان مثال از پوست بادام در تولید انواع کودهای گیاهی و ساخت وسایل چوبی و تولید چسب استفاده می گردد .

همین موضوع سبب شده تا در تولید بادام مامایی دقت زیادی صورت گیرد .پس از سورتینگ کردن بادام مامایی ،مغز این محصول برای تولید و استفاده اماده می شود .تولیید کنندگان بادام مامایی عمدتا این محصول را به تفکیک و به شکل های مختلف به متقاضیان عرضه می کنند .عمده حاصل تولید بادام مامایی با مغز می باشد .زیرا میزان تقاضای این محصول و همچنین فراینده استفاده راحتر و سایر موارد دیگر سسب گشته تا عرضه تولید بادام مامایی با مغز باشد .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

مراکز فعال در تولید بادام مامایی

اطلاع و دانستن از مراکز فعال در تولید بادام مامایی برای تاجران و متقاضیان بادام مامایی یک امر مهم است .زیرا تاجران و گروهای تجاری مختلف برای تهیه بادام مامایی با کیفیت به مراکز تولید این محصول نیاز دارند .

در کشور ما ایران مراکز مختلفی در تولید بادام مامایی وجود دارد . اما عاملی که یک مرکز تولید و فروش بادام مامایی را به یک مرکز فعال تبدیل می کند . داشتن مولفه هایی است که در ادامه این محتوا به ان پرداخته می شود .

تولید کنندگان بادام مامایی نقش مهمی را در تجارت بادام ایفا می کنند و اولین زنجیزه تجاری در تجارت این محصول بشمار می ایند

تولید کنندگان بادام مامایی با ایجاد مراکزی در نزدیکی باغات بادام و ارتباط مستقیم با باغداران این محصول در تولید بادام مامایی فعالیت می کنند .این ارتباط مستقیم سبب می شود تا باغداران انگیزه بیشتری در کشت بادام مامایی داشته باشند . بادام مامایی، اگر چه یک محصول با کیفیت بشمار می رود .اما هنوز یک محصول ناشناخته در بازار داخلی به شما می رود .و همین موضوع سبب شده تا میزان فروش ان در بازارهای بین المللی بیشتر از سود ان در بازار های داخل باشد .

عمده باغداران از فرایندهای تجاری و شیوه فروش بادام مامایی اطلاع ندارند . و همین موضوع در گذشته سبب رغبت کم باغداران در کشت بادام مامایی بود . اما امروزه تولیید کنندگان فعال در تولید بادام مامایی با ایجاد ارتباط مستقیم با باغداران و ایجاد فضای مناسب برای تولید این محصول وایجاد مکان های برای عرضه ان به متقاضیان سبب افزایش رونق در تجارت بادام مامایی شده اند

البته دولت نیز در چند سال اخیر با ایجاد محیا کردن بسترهای مناسب برای تولیید کنندگان و قرار دادن امتیازات مالی و همگام کردن بانک و مراکز مرتبط توانسته در تهسیل روند تولید بادام و حمایت از تولیید کنندگان بادام مامایی نقش اثر گذاری را ایفا کند

شرکت زرین مغز یکی از مراکز فعال در تولید و فروش مغز بادام مامایی در کشور به شمار می رود و با ایجاد مرکزی در نزدیکی باغات بادام مامایی وایجاد ارتباط مستقیم ومستمر با باغداران و دانستن راهای عرضه و فروش بادام مامایی و تامین بادام مامایی برای تاجران و گروهای تجاری مختلف نقش قابل توجهی را در چند سال اخیر در تولید بادام مامایی مرغوب داشته است.

مرکز تولید مغز بادام شیرین شرکت زرین 09120774128

ایران رکوردار تولید بادام مامایی در دنیا

بدون شک ایران رکوردار تولید بادام مامایی در دنیا به حساب می اید . اقیلم و موقعیت جغرافیایی ایران سبب گشته تا بادام مامایی تنها در حاشیه زاینده رود کشت وراهی مراکز تولید شود .کشورهای مختلفی تلاش هایی را برای کشت این محصول انجام دادند . اما نتوانستند محصول مطلوبی را کشت کنند .

حتی نهال بادام مامایی به نقاط دیگر ایران برای کشت برده شد اما باز هم نتایج حاصل ،روند موفقیقت امیزی را با خود به همراه نداشت .

بادام مامایی تنها در حاشیه رود زاینده رود کشت می شود یکی از عواملی که باعث کشت بادام مامایی در این مکان شده است وجود املاح های مناسب و عناصر لازم در خاک این منطقه برای کشت و تولید بادام مامایی می باشد .

وجود تنها یک منطقه جغرافیایی برای کشت و تولید این محصول سبب شده تا بادام مامایی یک محصول خاص و پر متقاضای در کشورهای مختلف باشد .و همین عامل سبب شده تا بادام مامایی ارزش قیمتی بسیار بالاتری نسبت به فروش بادام های درختی داشته باشد .

کشور ایران تنها تولیید کننده بادام مامایی در دنیاست .و هیچ کشوری نتوانسته در تولید بادام مامایی فعالیت داشته باشد .از همین حیث دولت نیز توجه ویژه ای در تولید این محصول داشته است و بدنبال روش هایی مناسب برای افزایش سطح تولید سالیانه ان داشته است

تولید بادام مامایی در سال ها پیش صورت گرفت و رفته رفته به میزان تولید ان افزوده شد اگر چه در تولید و صادرات ان فراز ونشیب هایی بسیار وجود داشت اما رفته رفته مشکلات در حیطه تولید بادام مامایی کمتر شد  اما هنوز مشکلاتی در کشت تولید و سایر فرایندهای تجاری ان وجود دارد.

محصول بادام با تولید ۲۴ هزار تن در سال معادل ۲۰ درصد بادام باکیفیت کشور است که در ۱۲ سال اخیر به طور متوالی بیشترین تولید بادام آبی کشور را به خود اختصاص داده است.

بادام یکی از محصولات خشکباری مهم در ایران و سایر کشور‌های جهان است که به سبب اهمیت ارزش غذایی، دارویی و بهداشتی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این موضوع سبب شده تا به واسطه صادراتی بودن محصول بادام، توجه به این کالا در برنامه‌ریزی‌های استان گنجانده شود و این فرصت خوبی را برای بهره‌گیری از مزیت نسبی چهارمحال و بختیاری از این موقعیت و تلاش برای تحقق توسعه‌یافتگی این استان فراهم کرده است.

همان طور که قبلا گفته شد عوامل مختلفی در افزایش تولید سالیانه بادام صادراتی مامایی دخیل است . عواملی نظیر : استفاده از کشاورزی مکانیزه ،راهای مقابله با افت زدگی و سرما زدگی ، اصلاح نهال بادام مامایی ،راها تقویت خاک و استفاده از کودهای مناسب سبب کاهش حداقلی نهال های بادام و سبب افزایش تولید حداکثری می گردد .

در کنار این عوامل کمک های بلاعوض دولت به کشاورزان و ایجاد های راهای مناسب برای ارتباط بین تولید کنندگان با باغداران بادام از دیگر اقدمات موثر برای افزایش تولید بادام مامایی بوده است .

البته در کنار افت زدگی وسرما زدگی عوامل دیگری نظیر نوسانات قیمت ارز ،افزایش قیمت کودهای مناسب و همچنین کم ابی در سالهای اخیر و همچنین هزینه های مختلف برای تولیید کنندگان در تولید بادام، از عوامل مهم در فراز و نشیب تولید و اسیب زدن ان در تولید بادام مامایی بود.

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

بادام مامایی یک محصول بی رقیب در تجارت بادام

بدون شک بادام مامایی یک محصول بی رقیب در تجارت بادام است . ویژگی های موجود در بادام مامایی سب شده تا این نوع بادام ،اهمیت و توجه بیشتری نسبت به سایر بادام ها را دارا باشد ، بادام مامایی فاقد مغز تلخ بوده و همه خواص های تمام گروهای بادام درختی  را به صورت یکجا در خود دارد

علاوه براین ،شرایط جغرافیایی خاص این محصول و کاربردهای تجاری فراوان ان باعث شده تا بادام مامایی یک محصول پر متقاضی در کشورهای مختلفی باشد .

از بادام مامایی در تولید انواع مواد غذایی نظیر کیک ،انواع شکلات ،بیسکویت ،غذای کودک و انواع مشتقات بادام نظیر پودر وشیر بادام استفاده می شود .

نه تنها مغز بادام مامایی فواید تجاری زیادی دارد . بلکه در پوست بادام نیز در تهیه انواع مواد چوبی نظیر :فیبر، نئوپان ، انواع کامپوزیت ها و همچنین در تولید انواع چسب، تولید سوخت و تهیه انواع چوب مصنوعی نیز استفاده می گردد

دانستن مزیت های تجاری بادام مامایی می تواند تسریع بهتری در روندی تجاری پخش بادام مامایی ،شناخت بهتر از بازارهای هدف ایجاد کند . ومسیر روشنتری را برای ارتباط بهتر بین گروهای تجاری مختلف  نظیر : تولید کنندگان ، پخش و تامین کنندگان بادام مامایی و متقاضیان بادام ایجاد کند .

با داشتن خواص تجاری گوناگون ، این محصول باداشتن ویژگی های متمایز نسبت دیگر بادام های درختی ،به یک محصول بی رقیب در تجارت فروش بادام درختی بدل گشته است .

فروش بادام درختی شرکت زرین 09120774128

آشنایی با گریدهای مختلف بادام مامایی

بادام مامایی همانند دیگر گروهای بادام درختی دارای گرید های مختلفی می باشد .اشنایی با گریدهای مختلف بادام مامایی و نوع خرید و فروش بادام هر کدام سبب تجارت بهتر در خرید و فروش بادام مامایی می شود .

بادام مامایی دارای هشت گرید می باشد که گریدهای درشت ان کمتر از گرید های ریز بوده ومیزان تقاضای ان بیشتر است .

اما معمولا تاجران تمام گریدهای را خرید وفروش می کنند و همچنین تولید کنندگان بادام مامایی تمام گرید ها را به بازار عرضه می کنند .زیرا تهیه چند گرید خاص امری امکان ناپذیر است و گاهی کشت و تولید گرید های درشت در سال بسیار کم می باشد

گریدهای بادام مامایی شامل :

  • AAAAA : گرید ۵ درشترین گرید ان است. و در هر ۱۰۰ گرم ان ۸۰ تا ۸۵ عدد مغزبادام مامایی وجود دارد .
  • AAAA : در هر ۱۰۰ گرم حدود ۹۵ الی ۹۰ عدد مغز بادام وجود دارد
  • AAA :  در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱۰۰ الی ۱۰۵ عدد مغز بادام مامایی وجود دارد .
  • AA : در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱۱۰ الی ۱۱۵ عدد مغز بادام وجود دارد .
  • A : در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱۲۰ الی ۱۲۵ عدد مغز بادام وجود دارد :
  • ES : در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱۳۰ الی ۱۳۵ عدد مغز بادام مامایی وجود دارد .
  • ESb : در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱۴۰ عدد الی ۱۴۵ عدد مغز بادام مامایی وجود دارد
  • mini : در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱۵۰ الی ۱۵۵ عدد مغز بادام مامایی وجود دارد .

می باشد که هر کدام از این گریدها کاربردهای تجاری مخصوص به خود را دارند .از گرید های ریز تر معمولا در تولید انواع مواد خوراکی و مشتقات ان استفاده می گردد . معمولا گریدهای درشت مغز بادام مامایی برای مصارف خام خوراکی کاربرد دارد .

 

مراحل تولید بادام مامایی با  کیفیت

دانستن مراحل تولید یک محصول سبب شناخت بهتر و ارتقای تجارت ان محصول می شود .دانستن مراحل تولید بادام مامایی با کیفیت سبب می شود تا شناخت بهتری از بادام مامایی کسب کنیم .و با داشتن محصول با کیفیت تر،تجارت سودمندتری را کسب کنیم .

اولین مرحله برای تولید بادام مامایی مرحله کاشت بادام است و می توان اصلی ترین مرحله تولید بادام مامایی دانست زیرا نداشتن محصول با کیفیت باعث می شود تا تولیید کنندگان بادام مامایی نتواند محصول با کیفیتی تولید کنند.

پس شناخت شیوه کاشت بادام و مراحل رویش تا برداشت،تولیید کنندگان را در جهت تولید بادام مامایی مرغوب تر سوق میدهد .که این موضوع به تولید بادام مامایی با کیفیت می انجامد.

اولین مرحله در کاشت بادام انتخاب مناسب ترین خاک و ارتفاع مناسب زمین از سطح دریا برای رویش بذر بادام می باشد .همچنین انتخاب نهال مناسب و نهال های اصلاح شده و مقاوم تاثیر بهتری در برداشت بادام مامایی با کیفیت دارد .پس از انتخاب نهال مطمعن ،انتخاب کود مناسب و استفاده از مواد که در جهت تقویت خاک نظیر پوست بادام ،سبب رشد با کیفیت این محصول می شود .

برای این که درخت بادام مامایی رشد خوبی داشته باشد، باید فاصله گذاری بین نهال‌ها برای کاشت را به درستی انجام شود. به طور کلی می‌توانید در یک جریب ۱۲۰ عدد از این نهال بادام سردسیری را بکارید. میزان فاصله مناسب و رعایت آن نقش زیادی در میزان باردهی درخت بادام مامایی خواهد داشت. فاصله کاشت موضوعی است که در رشد و آینده نهال نقشی حیاتی دارد؛ چرا که نهال پس از رشد به فضای بیشتری برای نورگیری نیاز دارد و در زیر زمین نیز ریشه نیاز به فضای کافی برای رشد دارد

فاصله مناسب برای کاشت نهال در اراضی دارای شیب ملایم و مناطق بادگیر ۳*۳ متر و در زمین‌های بدون شیب و مسطح ۴*۴ متر پیشنهاد شده است

عمر مفید درخت بادام مامایی بین ۳۵ تا ۴۵ است که گزینه اقتصادی سودمند می باشد. جوانه بادامی که یک دوره زمستانی را طی می کند رشد مناسب تری نسبت به نهال های دگیر دارد .

پس از گذارندن دوره یک ساله  ،بادام مامایی اماده برداشت می شود . باغداران با برداشت بادام به روش های سنتی و نوین ،بادام مامایی را با پوست به مراکز تولید تحویل می دهند .تولید کنندگان فعال ،بادام مامایی را وارد دستگاه های بادام شکن می کنند .

انتخاب نوع دستگاه تاثیر بهتری در میزان سرعت تولید می گذارد .تولیید کنندگان بادام مامایی باید بسته نوع حجم تولید از دستگاهای بادام شکن استفاده کننند .پس از مرحله جدا سازی پوست از مغز بادام ،مجددا بادام مامایی وارد دستگاه سورتینگ می شود تا مغز بادام به صورت کامل و یکدست برای عرضه اماده باشد .پس از مرحله سورتینگ ، مغز بادام بر اساس گرید های مختلف به دست متقاضیان می رسد و مغز های خرد شده نیز که به ان لپه بادام می گویند اماده عرضه به بازارهای هدف مناسب خود می شود

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

مزیت های پخش بادام مامایی

شرکت هایی که علاوه بر تولید ،در تامین بادام مامایی فعالیت دارند .با مزیت های پخش بادام مامایی اشنایی کافی دارند . پخش بادام در کنار تولید این محصول سبب می شود تا تاجران و متقاضیان دیگر در گروهای تجاری مختلف بتوانند امکان خرید مستقیم بادام مامایی را داشته باشند که همین موضوع ایجاد اطمینان بیشتر متقاضیان به تولید کنندگان و پخش کنندگان بادام مامایی می شود .

ایجاد مراکز پخش در نقاط مختلف کشور سبب ایجاد سرعت بیشتر در روند تجاری این محصول گردیده و امکان تجارت اسان تر و مطعن تر را فراهم می کند . پخش این محصول به طور غیر مستقیم بر قیمت بادام مامایی تاثیر گذار است . زیرا ز امکان ارائه شدن این محصول به واسطه ها و دلالان جلوگیری به عمل می اورد و مانع از ایجاد شدن قیمت های زیاد می گردد .

پخش کننده بادام به گروها و مراکزی اطلاق می گردد که در کنار تولید فرایند پخش را فراهم می اورند . پخش کنندگانی که در فرایند تولید بادام فعالیت ندارند به عنوان عمده فروشان این محصول تلقی می گردند.

شرکت زرین علاوه بر تولید در فرایند پخش بادام مامایی فعالیت دارد و امکان تامین عمده این محصول را برای بازار های داخلی و مشتریان خارجی فراهم می اورد .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

ثبات بازار بادام به لطف مراکز اصلی پخش بادام مامایی

همان طور که در مطلب قبل بیان کردیم ثبات بازار بادام به لطف مراکز اصلی پخش بادام یک از مزیت های بزرگ این مراکزی حساب می شود که امکان فعالیت این روند تجاری را به صورت پیوسته و نوین دارند .

پخش بادام یک رویداد تخصصی و مهم بوده و زنجیره ارتباط بین تولید ، فروش و عرضه ان به بازار داخلی را فراهم می اورد .

از انجایی که حاشیه خرید بادام مامایی در بازارهای خارجی نسبت به بازار های داخلی زیاد تر است .پخش بادام مامایی به طور معمول برای عمده فروشانی صورت می گیرد که قصد فروش بادام مامایی را در کشورهای مختلف دارند .

بعضی از مراکز پخش بادام به صورت نوین فعالت می کنند . منظور از پخش نوین بادام یعنی همان پخش مستقیم به بازار هدف می باشد. به بیان ساده تر در این فرایند پخش کننده ابتدا محصول را تولید و سپس به دست مشتری در بازار هدف می رساند . معمولا متقاضیان عمده این محصول در کشورهای گوناگون نظیر هند و کشور های عربی به دنبال چنین مراکزی هستند. که با انجام کلیه فرایندهای تجاری این محصول امکان تجارت مستقیم و بدون واسطه را داشته باشند و بتوانند محصول با کیفیتی را در اختیار داشته باشند .

یکی از مزایای مهم پخش مستقیم بادام ،جلوگیری از امکان تقلب و ضربه زدن به اصالت محصول و حفظ اعتماد تاجران است . از انجایی که در تجارت بادام و مشتقات ان امکان قلب وجود دارد .و می توان محصولات مشابه ای دیگر نیز در لپه یا پودر بادام و خود مغز بادام جاگزین کرد که این فرایند منجر به ضربه زدن به اصالت محصول می گردد . مراکز تولید بادام ،با تولید بادام مامایی با کیفیت و پخش ان از این فرایند جلوگیری کرده و امکان تجارت سالم را برای متقاضیان فراهم می اورند .

شرکت زرین مغز با تولید بادام مامایی با کیفیت و پخش ان ،توانسته امکان فروش مستقیم بادام را فراهم اورد .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

مرکز تخصصی فروش بادام مامایی

در ایران مراکز وجود دارند که در حیطه خشکبار فعالیت می کنند بعضی از این مراکز به عنوان مرکز تخصصی فروش بادام مامایی شناخته می شوند .

این مراکز با شناخت درست بازارهای هدف وارتباط مستقیم با مراکز تولید بادام ،امکان فروش مستقیم بادام مامایی را برای متقاضیان فراهم می اورند .

بعضی از این مراکز تخصصی در کنار فروش در تولید و پخش بادام مامایی فعالیت دارند . و خود به عنوان تولیید کننده و پخش کننده این محصول شناخته می شوند وضمن تولید با کیفیت در تمام مولفه های تجاری دیگر بادام مامایی فعالیت دارند .

برای اینکه یک مرکز  فعال در حیطه فروش بادام به عنوان یک مرکز تخصصی در فروش بادام شناخته شود .باید یکی از دو مولفه های اشاره شده را داشته باشد. یعنی امکان فروش مستقیم محصول در سطوح عمده و درک درست از بازارهای هدف یا در تولید و پخش عمده بادام نیز فعالیت نماید .

تجارت بادام مامایی را می توان یکی از فعالیت سوده در حیطه فروش عمده خشکبار معرفی نمود . همانطور که مزیت های تجاری این محصول در تیترهای قبلی این محتوا اشاره شد . این محصول در بازارهای داخلی و خارجی متقاضیان زیادی دارد . اگر چه میزان تقاضا در بازار های داخلی بسیار کمتر از بازارهای صادراتی بادام مامایی می باشد .

مهمترین عاملی که مراکز تخصصی فروش بادام در اختیار متقاضیان قرار می دهد .ارائه دادن یک محصول خالص و با کیفیت است . امکان وجود ناخالصی در مغز بادام مامایی وجود دارد . دانستن نکاتی درباره ویژگی های ظاهری این محصول متقاضیان را در تجارتی هدفمند تر و مطعن تر سوق می دهد .

مغز بادام مامایی رنگ قهوه ای کمی روشن دارد و بر روی ان چروک های زیادی دارد .شکل مغز به صورت خمیده بوده و دارای پوسته چوبی سخت می باشد که خود پوسته خمیده بوده و تاج دار می باشد و رنگ روشنی دارد . که چنین ویژگی هایی به عنوان بادام مامایی با کیفیت شناخته می شود .

بادام مامایی چگونه صادر می شود

شناخت از چگونگی و شیوه صادرات بادام مامایی و دانستن این مسله که بادام مامایی چگونه صادر می شود تاجران و گروهای تجاری مختلف را در امر تجارت بهتر و مطعن تر سوق میدهند.

بادام مامایی بسته به بازار هدف صادر می شود .انتخاب نوع بسته بندی بادام مامایی و نزدیکترین مسیرهای مواصلاتی برای صادرات این محصول و کاهش هزینه های گمرکی تاثیر بسزایی در حجم صادرات بادام مامایی دارد .بادام مامایی به کشورهای گوناگونی نظیر چین ،هند و روسیه ارسال می شود .هند را می توان قدیمی ترین مشتری خارجی بادام مامایی در نظر گرفت .عمده استفاده این محصول در کشور هند برای مصارف خوراکی می باشد . در حالی در کشورهای ترکیه و روسیه علاوه بر مصارف خام خوراکی در تهیه مواد خوراکی استفاده می شود .

در بهبود و ارتقای تجارت بادام مامایی در سطح جهانی بررسی و بهبود بخشیدن مولفه های گفته شده تاثیر بسزایی در تجارت بادام مامایی می گذارد .

اولین مولفه انتخاب ایمن ترین و نزدیک ترین مسیر مواصلاتی می باشد .زیرا موجب تسریع در تجارت بادام مامایی و کیفیت روند تجاری ان می گردد . عامل دوم انتخاب نوع بسته بندی شکیل و ایمن و همچنین انتخاب یک محجصول با کیفیت و شکیل می باشد .

در صادرات بادام مامایی همه گرید ان صادر می شود و نمی توان یک گرید خاص مثلا ۵ ا را فقط صادر نمود . زیرا در یک درخت بادام همه گرید های بزرگ و کوچک برداشت می گردد .

مولفه سوم کاهش هزینه های وارده بر میزان صادرات می باشد نظیر تعرفه های گمرکی و هزینه های متفرقه انتخاب چنین عواملی تاثیر بسزایی میزان ارتقای صادرات بادام مامایی دارد .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

رقابت تجار عرب با تجار هندی در خرید بادام مامایی

کشورهای عربی چند سالی است از متقاضیان عمده بادام ایرانی برشمرده می شوند .از این حیث رقابت تجارعرب با تجار هندی در تقاضای بادام مامایی در چند سال اخیر افزایش قابل توجهی داشته است

کشورهای عربی گزینه خوبی در صادرات بادام مامایی به حساب می ایند . کشورهای اعرابی اقلیم نامناسب دارند و عدم نداشتن شرایط مناسب در کشاورزی سبب شده تا صادرات بادام مامایی به این کشورها جز برنامه مراکز صادرات در حیطه خکشبار و بادام ایرانی باشد .

کشورهای عربی از انجایی که اقتصاد قوی دارند . از بادام مامایی در تولید انواع مواد خوراکی و مصارف خام و همچنین تولید انواع مواد دارویی استفاده می شود . حجم صادرات بادام مامایی به شهر های دوبی ،ابوظبی و کشور عراق افزایش قابل توجه ای در چند سال اخیر داشته است .

از فعالیت ها و عملکرد های مهم شرکت زرین مغز در چند سال اخیر صادرات بادام مامایی به هند و کشورهای عربی  در کنار هند بوده که سبب رشد صادرات این محصول و میزان ارزی اوری ان برای کشور گردیده است .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

صادرات بادام مامایی و فرازو نشیب های ان

صادرات هر محصول همیشه دارای مشکلات مربوط به خود می باشد . صادرات بادام مامایی و فراز نشیب های ان از این قاعده مستثنی نیست .

بادام مامایی از دوره اویل صادرات و معرفی و عرضه ان با مشکلاتی  همراه بود . در ابتدا این محصول به دلیل شرایط تحریم از افغانستان و پاکستان وارد هند می شد که باعث شده بود تاجران زیادی فکر کنند منشا تولید وکشت این محصول مربوط به این دو کشور می باشد .که همین موضوع ضربه سنگینی به اصالت بادام مامایی میزد .اما رفته رفته با اقدامات دولت در بهبود تجارت بادام مامایی و اهمیت صادرات ان اقدمات مختلفی در بهبود این روند حاصل شد و مراکز مختلف  در حیطه تولید تا صادرات بادام مامایی در کشور با معرفی این محصول به تاجران هندی توانستند اصالت بادام مامایی را که متعلق به ایران بود را برگردانند اما این موضوع یکی از چالش های صادرات بادام مامایی به هند بشمار میرفت .

از چالش های دیگر در صادرات بادام مامایی قاچاق چمدانی بادام و صادرات های غیر قانونی این محصول بشمار می رفت. نبود مراکز فعال در حیطه صادرات و فروش و نبود ارتباط مستقیم با باغداران و نبود نظارت صحیح به دلیل نشناخته بودن این محصول سبب شد تا حجم عظیمی از صادرات به صورت قاچاق باشد .

اما رفته رفته با اگاهی نسبت مزیت های تجاری بادام مامایی و اهمیت صادرات ان ،مراکز مختلفی در صادرات بادام فعال گردید ودر کنار تولید تنوانستند در صادرات این محصول فعالیت قابل توجهی را ارائه دهند .اولین مرکز هدف در صادرات بادام مامایی کشور هند بود که هنوز هم جز بازار های مهم صادرات بادام مامایی بشمار می رود . صادرات بادام به هند از اهداف و فعالیت های اصلی مراکز فعال و تاجرانی است که در حیطه فروش و صادرات بادام مامایی فعالیت دارند. این محصول در هند جایگاه بالایی  دارد همین موضوع سبب گردید تا قاچاق این محصول و صادرات های غیر قانونی به دلیل حاشیه سود بالا صورت گیرد . اما امروزه با تدابیر دولت و ایجاد طرح های حمایتی از تولید کنندگان و تجهیز ادارات گمرکی سبب شده تا قاچاق این محصول کاهش قابل توجهی داشته باشد .

مرکز اصلی تولید ، فروش و صادرات بادام مامایی

عوامل تاثیر گذار بر قیمت بادام مامایی

اطلاع از قیمت بادام مامایی از اصل ترین اهداف تاجران و متقاضیان مختلف این محصول می باشد .  عوامل تاثیر گذار بر قیمت بادام مامایی وجود دارد . این عوامل شامل نوسانات قیمت ارز ،هزینه های متفرقه در تولید تا فروش بادام ،کیفیت بادام مامایی ،حجم تولید سالیانه از عوامل  تاثیر گذار بر قیمت روز بادام مامایی می باشد .

نوسانات قیمت ارز تاثیر زیاد در قیمت روز بادام مامایی دارد . زیرا مواد اولیه در تولید و کشت بادام با قیمت ارز تغییر می کند .عامل دیگر در قیمت این محصول هزینه های جانبی است که در بهای تمام شده بادام مامایی تاثیر زیادی دارد . مهمترین عامل در قیمت بادام مامایی حجم تولید سالیانه ان می باشد .اگر تولید سالیانه بادام مامایی کم باشد و قیمت ان به دلیل حجم تقاضای بالا به شدت زیادی افزایش پیدا می کند . و همین امر در قیمت بادام تاثیر گذار است از عوامل مهم در کاهش تولید بادام مامایی حجم بارش سالیانه و اسیب نهال های بادام می باشد . که با بهره گیری از کشاورزی نوین می توان حجم تولید سالیانه را افزایش داد .

عامل تاثیر گذار دیگر در قیمت محصول کیفیت بادام مامایی می باشد . بادام مامایی با کیفیت دارای پوسته روشن مغز درشت می باشد .و بوی تازگی میدهد . و مغز ان سفت و رنگی قهو ه ای روشن مایل به نارنجی دارد . اطلاع از قیمت بادام مامایی تاجران و متقاضیان را به تجارت هدفمند تر سوق  و روشن تر سوق می دهد .

برای اطلاع از قیمت روز بادام مامایی با کیفیت با شرکت زرین در تماس باشید تا ضمن اطلاع از قیمت بادام درختی و مامایی تجارت با کیفیت تری داشته باشید .

شرکت زرین مرکز تولید ،فروش و صادرات بادام مامایی

برچسب ها:
رضا الهی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

شماره تماس: 09120774128

پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

اینستاگرام: zarinbadam@

توییتر: zarrinmaghz @

فیسبوک: zarrinmaghz@

لینکدین: zarin-zarinmaghz-2294a21bb@

مجموعه زرین مغز شما را به خرید بهترین مغزیجات دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!